piątek, 22 września 2017 08:11 Wiek: 3 lat

Protest przeciwko zajęciu działęk przeznaczonych na budowe terenu rekreacyjno-sportowego przy ul.Długorzecznej na czas budowy gazociągu


Stowarzyszenie Moja Białołęka stanowczo protestuje przeciwko zajęciu całej działki o numerze 56 z obrębu 4-16-01 na czas budowy gazociągu. Jest to działka inwestycyjna przeznaczona na  teren rekreacyjno–sportowy tzw. Parku Syrenki, którego  budowa miała się zacząć w roku 2017.  Park jest inwestycją długo wyczekiwaną przez ponad 5 tysięcy mieszkańców z osiedli Miasteczka Regaty, Kobiałki i północno – wschodniej części Białołęki.

Należy zauważyć, że na obszarze ok. 15 km nie ma innych tego typu miejsc użyteczności publicznej. Wszystko dlatego, że brakuje publicznych terenów, gdzie park mógłby powstać.

Zajęcie parku na czas budowy gazociągu jest nagłe i niezrozumiałe. Zwracamy uwagę, że w projekcie parku została ujęta rezerwa na budowę gazociągu, zgodnie z pierwotnymi założeniami inwestycji.  Nie widzimy zasadności powiększania placu budowy poprzez zajęcie placu zabaw.  Jesteśmy oburzeni, że inwestycja gazociągu, ingeruje w istniejącą już przestrzeń zieleni i uniemożliwia korzystanie z ciągów pieszo-rowerowych nad Kanałem Żerańskim. Co więcej,  blokuje inne inwestycje celu publicznego, na które  są zarezerwowane w budżecie środki finansowe, a nad ich projektami pracowaliśmy wiele lat.

Mieszkańcy nie chcą czekać kolejnych kilku lat na realizację tego, tak potrzebnego, miejsca zabaw dla dzieci i spotkań młodzieży. Białołęka na budowę terenu zarezerwowała 600 tys. zł. Już wykonano projekt obiektu. Nie chcemy, aby te pieniądze przepadły. Chcemy placu zabaw z huśtawkami i trampolinami! Brakuje nam miejsca do zabawy i spotkań. Nie wyrażamy zgody, aby te bliskie realizacji plany legły w gruzach przez budowę gazociągu!

Zapraszamy  mieszkańców do poparcia protestu poprzez wyrażenie swojej opinii w petycjach. Wnioskujemy o kontynuację budowy terenu rekreacyjnego przy ul. Długorzecznej oraz zwiększenie parków na wschodniej Białołęce.

Listy do pobrania pod linkiem: http://www.mojabialoleka.pl/szczegoly/article/780.html

Tekst list, które podpisujemy:

Mieszkańcy Białołęki stanowczo protestują przeciwko zajęciu całej działki o numerze 56 z obrębu 4-16-01 na czas budowy gazociągu. Jest to działka inwestycyjna przeznaczona na  teren rekreacyjno–sportowy tzw. Park Syrenki, którego  budowa miała się zacząć w roku 2017.  Park jest inwestycją długo wyczekiwaną przez ponad 5 tysięcy mieszkańców z osiedli Miasteczka Regaty, Kobiałki i północno – wschodniej części Białołęki. Wnosimy o kontynuację w 2018 roku budowy terenu rekreacyjnego przy ul. Długorzecznej. Dodatkowo wnosimy o nadanie priorytetu budowy parków i tworzenie terenów rekreacyjno – sportowych na terenie wschodniej Białołęki, poprzez zwiększenie środków finansowych na teren przy ul. Długorzecznej, Park Leśny Olesin oraz uregulowanie spraw prawnych Bocianiego Zakątka. Wnosimy o utworzenie nowych parków: Parku Linearnego przy ul. Białołęckiej wraz z siłownią plenerową przy nowej przychodni na ul. Przykoszarowej oraz terenu rekreacyjno – sportowego przy  ul. Ostródzkiej.


Pliki:
parki_2017_09.pdf463 K

stycznia 2021
powtśrczptsoni
5328293031123
145678910
211121314151617
318192021222324
425262728293031
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza