poniedziałek, 25 stycznia 2010 16:06 Wiek: 12 lat

Mieszkańcy Zielonej Białołęki piszą do RWE STOEN Operator w sprawie modernizacji linii SN na odcinku ul.Berensona – Ruskowy Bród

Trwa akcja podjęta po przerwie w dostawie prądu jesienią ubiegłego roku. Konieczna jest modernizacja linii SN. Każdy zainteresowany może ją poprzeć wysyłając załączone pismo. Do chwili obecnej do akcji przystąpiło kilkadziesiąt osób i Stowarzyszenie Moja Białołęka.


W związku z częstymi awariami i związanymi z tym przerwami w dopływie energii elektrycznej dla mieszkańców ulic: Kąty Grodziskie, Zdziarska, Chudoby, Ruskowy Bród, Wojdyńska i innych w tym rejonie, zwracamy się do RWE Operator jako właściciela infrastruktury energetycznej z wnioskiem o niezwłoczne przeprowadzenie modernizacji linii SN w tym rejonie.

  • Katastroficznie zły stan linii skutkuje dla mieszkańców częstymi przerwami w zasilaniu. Stan ten jest tym dotkliwszy dla setek mieszkańców tego rejonu, iż znajdująca się w rejonie Zielonej Białołęki zabudowa jednorodzinna nie posiada połączenia z miejskim systemem wodociągowym i ciepłowniczym. Brak prądu oznacza dla nas także brak wody i ogrzewania!

  • Nie możemy czekać dłużej na jeszcze poważniejszą awarię niż ta z 14.10.2009, kiedy to przez 2 dni nie było energii elektrycznej, tym bardziej że i bez takich poważnych awarii przerwy są bardzo częste.
  • Zgodnie z przyjętą przez RWE STOEN Operator filozofią, bycia firmą odpowiedzialną społecznie gorąco apelujemy właśnie o taką odpowiedzialność!

  • Także Prawo Energetyczne (Dziennik Ustaw z 2006 r nr 89 poz. 625)

w Art. 9c nakłada na operatora obowiązki w postaci:

„Operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego lub systemu połączonego elektroenergetycznego w zakresie systemu przesyłowego, stosując obiektywne i przejrzyste zasady zapewniające równe traktowanie użytkowników tych systemów oraz uwzględniając wymogi ochrony środowiska, jest odpowiedzialny za:

1) bezpieczeństwo dostarczania energii elektrycznej poprzez zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania systemu elektroenergetycznego i odpowiedniej zdolności przesyłowej w sieci przesyłowej elektroenergetycznej;

3) eksploatację, konserwację i remonty sieci, instalacji i urządzeń, wraz z połączeniami z innymi systemami elektroenergetycznymi, w sposób gwarantujący niezawodność funkcjonowania systemu elektroenergetycznego”.

Proszę o niezwłoczne podjęcie działań modernizacyjnych w celu zapewnienia ciągłości dostaw i niedopuszczenie do jeszcze poważniejszej awarii linii SN.

Jeśli popierasz akcję – wyślij pismo w załączeniu.

Pobierz pismo:października 2021
powtśrczptsoni
3927282930123
4045678910
4111121314151617
4218192021222324
4325262728293031
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza