Tydzień Kwitnących Akacji 2013

„Tydzień Kwitnących Akacji - Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje” to cykl warsztatów stowarzyszenia Moja Białołęka dla młodzieży klas I i II gimnazjów Nr 164, Nr 125 oraz klas VI Szkoły Podstawowej nr 31 z coachami - trenerami rozwoju osobistego. W ramach projektu prowadzone są również warsztaty dla wychowawców, psychologów szkolnych i pedagogów.

Program:

  • Marzec - Czerwiec - warsztaty dla Nauczycieli
  • 6-10 maja,20-27 maja – warsztaty w Bocianim Zakątku
  • 5-10 czerwca, 24-25 czerwca – warsztaty w Gimnazjach 125,163, Szkole Podstawowej Nr 31

Idea

Na chwilę zatrzymujemy świat. Tak, aby na ten wiosenny czas, gdy kwitną akacje, młodzież odpowiedziała na pytanie: Co Cię kręci? Czego nie lubisz? Czy są tematy, które Cię męczą i o których chciałbyś pogadać? Projekt to szansa na refleksję dla zabieganych rodziców - Czy wiedzą czym żyją ich dzieci? Czy pomagają im w spełnieniu marzeń? Spotykamy się z Nauczycielami, pytamy jak się czują,jak im się pracuje, jakie wyzwania widzą w dzisiejszych czasach za istotne w kontakcie z młodzieżą w szkole.

Okres gimnazjum, końca szkoły podstawowej dla młodzieży jest kluczowy z punktu podejmowania wyborów. Świat otwiera możliwości, staje się na wyciągnięcie ręki. Często to w tym okresie dzieci decydują którą drogę wybiorą. Czy przyjmą postawy pozytywne „Kocha, Lubi, Szanuje”, czy „Nie chce, Nie dba, Żartuje”.

Galeria

Coaching - Joanna Flanagan i Sylwia Bogucka

Spotkania poprowadzone są nowatorską metodą warsztatową coachingu grupowego, która rozwija różnorodne formy aktywizacji. Metoda opiera się na uwalnianiu pozytywnej energii i potencjału dziecka, w której śmiech i zabawa odrywa rolę szczególną. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy wzmacniają świadomość przyjemności ze zdrowych potrzeb i pragnień. Metodologia coachingu, warsztaty, ćwiczenia, spotkania, które będą się składać na Tydzień Kwitnących Akacji, są dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Śmiech jako forma ekspresji będzie działać regenerująco na uczestników, uspokoi ich umysły i ciało stymulując do aktywnego zaangażowania się w spotkanie.

Warsztat w parku

Na warsztatach Cochowie ukażą dwa scenariusze postaw – dobrych – złych. Będą mówić o zdrowym stylu życia, o pozytywnej energii, która uwolniona daje nam siłę odkrywać marzenia i je realizować. Dzieci poszerzą perspektywy postrzegania życia o dostrzeżenie jego pięknych i radosnych aspektów, ujrzą możliwości, które są im dostępne, będą budować motywację i przygotowują się do planu sięgnięcia po pozytywne postawy.

Poprzez omawianie postaw „Nie chce, Nie dba, Żartuje”, pokażemy dzieciom negatywny scenariusz rzeczywistości, która też może się im wydarzyć, jeśli ich energia nie znajdzie pozytywnego zagospodarowania.

Z uczniami Gimnazjów klas II spotykamy się po raz drugi. Spotkanie zeszłoroczne pozwoliło nam rozszerzyć wiedzę o potrzebach młodzieży - dla nich przygotowaliśmy warsztat "Oswoić stres".

Odbiorcy

Bezpośrednim adresatem zadania publicznego są ok. 400 uczniów klas pierwszych, drugich gimnazjów,  uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej Nr 31, ok. 30 nauczycieli, wychowawców klas 1, 2 gimnazjów. Pośrednimi odbiorcami będą mieszkańcy dzielnicy Białołęka w szczególności rodzice uczniów.

Uczestnicy bezpośredni będą uczestniczyć w warsztatach, a uczestnicy pośredni   poprzez plakaty o projekcie otrzymają informację o możliwości zapoznania się z prezentacją na stronie www.mojabialoleka.pl oraz będą mogli uczestniczyć w projekcie jako obserwatorzy przez stronę na Facebook www.facebook.com/TydzienKwitnacychAkacji

Organizacja i finansowanie

Projekt „Tydzień Kwitnących Akacji - Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje” organizowany przez Stowarzyszenie Moja Białołęka finansowany ze środków m.st. Warszawy, Urząd Dzielnicy Białołęka. Partnerami projektu są Gimnazja 125, 164 oraz Szkoła Podstawowa Nr 31

Materiały filmowe:


stycznia 2020
powtśrczptsoni
1303112345
26789101112
313141516171819
420212223242526
5272829303112
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Majówka 2019
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza