„Tydzień Kwitnących Akacji - Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje” to cykl warsztatów stowarzyszenia Moja Białołęka dla młodzieży klas I i II gimnazjów Nr 164, Nr 125 z coachami - trenerami rozwoju osobistego.

Program:

  • 21-25, 28 maja –warsztaty, park ul. Ruskowy Bród
  • 22, 25-28 czerwca – warsztaty, Gimnazjum Nr 164, Nr 125

Idea

Na chwilę chcemy zatrzymać świat. Tak, aby na ten wiosenny czas, gdy kwitną akacje, młodzież odpowiedziała na pytanie: Co Cię kręci? Czego nie lubisz? Czy są tematy, które Cię męczą i o których chciałbyś pogadać? Projekt to szansa na refleksję dla zabieganych rodziców - Czy wiedzą czym żyją ich dzieci? Czy pomagają im w spełnieniu marzeń?

Okres gimnazjum dla młodzieży jest kluczowy z punktu podejmowania wyborów. Świat otwiera możliwości, staje się na wyciągnięcie ręki. Często to w tym okresie dzieci decydują którą drogę wybiorą. Czy przyjmą postawy pozytywne „Kocha, Lubi, Szanuje”, czy „Nie chce, Nie dba, Żartuje”.

Coaching - Joanna Flanagan i Sylwia Bogucka

Spotkania poprowadzone będą nowatorską metodą warsztatową coachingu grupowego, która rozwija różnorodne formy aktywizacji. Metoda opiera się na uwalnianiu pozytywnej energii i potencjału dziecka, w której śmiech i zabawa odrywa rolę szczególną. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy wzmacniają świadomość przyjemności ze zdrowych potrzeb i pragnień. Metodologia coachingu, warsztaty, ćwiczenia, spotkania, które będą się składać na Tydzień Kwitnących Akacji, będą dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Śmiech jako forma ekspresji będzie działać regenerująco na uczestników, uspokoi ich umysły i ciało stymulując do aktywnego zaangażowania się w spotkanie.

Warsztat w parku

Na warsztatach Cochowie ukażą dwa scenariusze postaw – dobrych – złych. Będą mówić o zdrowym stylu życia, o pozytywnej energii, która uwolniona daje nam siłę odkrywać marzenia i je realizować. Dzieci poszerzą perspektywy postrzegania życia o dostrzeżenie jego pięknych i radosnych aspektów, ujrzą możliwości, które są im dostępne, będą budować motywację i przygotowują się do planu sięgnięcia po pozytywne postawy.

Poprzez omawianie postaw „Nie chce, Nie dba, Żartuje”, pokażemy dzieciom negatywny scenariusz rzeczywistości, która też może się im wydarzyć, jeśli ich energia nie znajdzie pozytywnego zagospodarowania. Będziemy gościć policjantów z dzielnicy Białołęka, którzy zaprezentują dzieciom prawdziwe problemy osób, którym w życiu „nie wychodzi” oraz przybliżą jak wygląda życie tych osób. Celem tego będzie poszerzenie świadomości dzieci o prawdziwe sytuacje życiowe jako fundament dokonywania świadomego wyboru życiowego.

Warsztat w gimnazjach

Odbędzie się miesiąc po warsztacie w parku na terenie gimnazjów. Ponowne spotkanie z coachem, umożliwi młodzieży po okresie przemyśleń zadanie dodatkowych pytań. Przekażą informację zwrotną - jak dają sobie radę z realizacją marzeń.

Odbiorcy

Bezpośrednim uczestnikiem warsztatów będzie ok. 217 uczniów wybranych klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 164 i Gimnazjum nr 125. Pośrednimi uczestnikami, do których dotrze informacja o projekcie poprzez plakaty, stronę www.mojabialoleka.pl, promocję to ok.550 uczniów Gimnazjum z terenu Zielonej Białołęki.

Projekt „Tydzień Kwitnących Akacji - Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje”organizowany przez Stowarzyszenie Moja Białołęka, Zarząd Dzielnicy Białołęka współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, Urząd Dzielnicy Białołęka

Imprezy towarzyszące

organizowane przez Zarząd i Radę Dzielnicy Białołęka Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Park przy ul. Ruskowy Bród

  • 19 maja godz. 18 – dyskoteka Lata ‘60
  • 20 maja godz. 14 – Piknik Rodzinny
  • 26 maja godz. 18 - dyskoteka Lata ‘70
  • 2 czerwca godz.18 - dyskoteka Lata ‘80
  • 9 czerwca - dyskoteka Lata ‘90

Materiały filmowe:


października 2021
powtśrczptsoni
3927282930123
4045678910
4111121314151617
4218192021222324
4325262728293031
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza