Miasto jak My Białołęczanie 2016

Stowarzyszenie Moja Białołęka zaprasza na wystawę „Miasto jak My Białołęczanie” w dniu 18 czerwca  podczas Dni Białołęki na terenie rekreacyjno- sportowym przy ul. Magicznej

To trzecia edycja wystawy, poprzednie edycje były wielokrotnie prezentowane w rożnych miejscach Białołęki.

W tym roku odkrywamy kilka nowych prezentacji m.in. potencjał sportowy Kanału Żerańskiego. Czy wiecie Państwo, że na Kanale Żerańskim swoją przygodę ze sportem rozpoczęło dwudziestu mistrzów olimpijskich? W położonej przy ul. Modlińskiej przystani - Warszawskim Centrum Sportów Wodnych trenują zawodnicy ponad pięciu klubów. To jedyne takie miejsce w Warszawie. Miejsce gdzie współpraca i miłość do sportu jest codziennością.

Wystawa identyfikuje potencjał społeczny, przyrodniczy, historyczny Białołęki. Szuka odpowiedzi co lubią Białołęczanie, jacy są. Idea „miasta jak my” poszukuje dobrej jakości życia oraz docenia zasoby naturalne i społeczne Białołęki. Miasto powinno być takie, jak jego mieszkańcy. Jeśli, np. mieszkańcy lubią jeździć na rowerach - osiedla powinny być budowane ze ścieżkami rowerowymi. Odpowiedź na pytanie jacy są mieszkańcy Białołęki identyfikuje ich tożsamość.

Kluczem budowania „miasta jak my”, miasta w zgodzie z potrzebami mieszkańców, jest zrozumienie, kim jest mieszkaniec. Jest nim użytkownik terytorium, w tym - samorząd, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, podmioty państwowe (np. Lasy Państwowe), jednostki naukowe m.in. szkoły, uczelnie wyższe.

18 czerwca w godz.12-16 zapraszamy także na warsztat innowacji społecznych I'love Białołęka.

Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytanie Dlaczego kochamy Białołękę i jak wykorzystać innowacje do jej rozwoju.

Warsztat zostanie przeprowadzony na terenie Parku Magiczna przy domkach w Zakątku Mazowieckim. Równolegle do warsztatu dla dorosłych będziemy prowadzić warsztaty  dla dzieci pdt. „Jak to z lnem bywało”, „Od ziarenka do bochenka”.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Partnerzy

Zarząd Dzielnicy Białołęka, Urząd Dzielnicy Białołęka, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Białołęcki Ośrodek Kultury, Białołęcki Ośrodek Sportu, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Drewnica

Współpraca

Idea Miasto jak MY została wypracowana we współpracy z Programem Liderzy PAFW w ramach Laboratorium Innowacji Liderskich.

Galeria wystaw

1. Dni Białołeki - Park Magiczna i Bociani Zakątek

Wystawa Miasto jak My Białołęczanie towarzyszyła Dniom Białołęki w dwóch lokalizacjach: w parku Magiczna i Bocianim Zakątku.
W parku przy ul. Magicznej przeprowadziliśmy także warsztaty innowacji społecznych I'love Białołęka.

Park Magiczna
park Bociani Zakątek

2. Urząd Dzielnicy Białołęka

Spotkanie w sprawie  rewitalizacji Kanału Żerańskiego z panem Michałem Olszewskim Zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy i panią Renatą Kuryłowicz  ul. Modlińskiej, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy Zarządzania Zielenią Miejską.

Przedstawiliśmy dwie plansze wystawy. Była prezentacja Warszawskiego Centrum Sportów Wodnych na Kanale Żerańskim. To jedyne miejsce w Warszawie, które łączy różne dyscypliny sportowe. Znajdziemy tu kajakarstwo, kanadyjki kobiet i mężczyzn, smocze łodzie, kajak – polo, wioślarstwo, SUP, narciarstwo wodne. Trenuje w nich większość zawodników ze sportowych klubów wodnych w Stolicy. Teren przystani sportowej jest także otwarty dla wszystkich osób niezrzeszonych, turystów posiadających własny sprzęt sportowy. Marzeniem trenujących tu osób jest nowy budynek dla klubów sportowych, ogólnie dostępny dla osób chcących uprawiać sporty wodne rekreacyjnie i turystów.

3. Otwarcie Białołęckiego Ośrodka Kultury ul. Głębocka 66

Jedną z plansz wystawy jest Białołęcki Ośrodek Kultury. W roku 2016 otworzyliśmy nową placówkę na terenie Białołęki, tym razem po wschodniej części dzielnicy przy ul. Głębockiej.
Wystawa Miasto jak My Białołęczanie była podczas otwarcia Białołęckiego Ośrodka Kultury. Na jednej z plansz mieszkańcy mogli poznać wszystkie aktualne lokalizacje placówek BOK.
Są to na terenie Białołęki wschodniej:  ul. Głębocka 66 i 3 Pokoje z Kuchnią na ul. Głębockiej 84. W części zachodniej, na Tarchominie Dom Kultury przy ul. Van Gogha 1

4. Warszawskie Centrum Sportów Wodnych ul. Modlińska

Przystań nad Kanałem Żerańskim to jedna z najbardziej nietypowych jak do tej pory lokalizacji naszej wystawy. Została w Warszawskim Centrum Sportów Wodnych.
Oglądali ją radni m.st. Warszawy z Komisji Sportu i Rekreacji. Odwiedzili to miejsce w ramach wyjazdowego posiedzenia komisji.

Galeria

października 2021
powtśrczptsoni
3927282930123
4045678910
4111121314151617
4218192021222324
4325262728293031
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza