Miasto jak My Białołęczanie 2015

Stowarzyszenie Moja Białołęka zaprasza na wystawę „Miasto jak My Białołęczanie” w dniu 20 czerwca w godz.11-22 na terenie rekreacyjno- sportowym przy ul. Magicznej.

To druga edycja wystawy, pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku i przez pół roku była prezentowana w rożnych miejscach Białołęki. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Wystawa identyfikuje potencjał społeczny, przyrodniczy, historyczny Białołęki. Szuka odpowiedzi co lubią Białołęczanie, jacy są. Idea „miasta jak my” poszukuje dobrej jakości życia oraz docenia zasoby naturalne i społeczne Białołęki. Miasto powinno być takie, jak jego mieszkańcy. Jeśli, np. mieszkańcy lubią jeździć na rowerach - osiedla powinny być budowane ze ścieżkami rowerowymi. Odpowiedź na pytanie jacy są mieszkańcy Białołęki identyfikuje ich tożsamość.

Kluczem budowania „miasta jak my”, miasta w zgodzie z potrzebami mieszkańców, jest zrozumienie, kim jest mieszkaniec. Jest nim użytkownik terytorium, w tym - samorząd, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, podmioty państwowe (np. Lasy Państwowe), jednostki naukowe m.in. szkoły, uczelnie wyższe.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia wystawy w kolejnych latach. Szukamy ciekawostek, zdjęć, prac plastycznych pokazujących, jaka jest Białołęka, jacy są jej mieszkańcy. Piszcie do nas: redakcja(at)mojabialoleka.pl www.mojabialoleka.pl www.facebook.com/MiastoJakMyBialoleczanie.

20 czerwca godz. 11-22

Teren Rekreacyjno-Sportowy przy ul. Magicznej
Wystawa

Wystawa odbędzie się podczas Nocy Kupały - Dni Białołęki.

W programie Dni Białołęki m.in.:

 • Kiermasz rękodzieła i jadła
 • koncerty
 • godz. 12-15 Warsztaty dla dzieci „Jak to z lnem bywało.”, „Od ziarenka do bochenka.”
 • godz.13 Finał Tygodnia Kwitnących Akacji Trening z Mistrzami Paraolimpijskimi
 • godz.16 Gra terenowa dla rodzin „Strzeż się wodnika” prowadzona przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
 • pokazy rycerskie
 • pokazy taneczne
 • godz. 19 Spotkanie z „Badaczem istot fantastycznych” Witoldem Vargasem
 • godz. 20, 21 Taniec z ogniem Teatru Ognia „Widmo”
 • koncert zespołu Sherena
 • ognisko

Partnerzy

Zarząd Dzielnicy Białołęka, Urząd Dzielnicy Białołęka, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Białołęcki Ośrodek Kultury, Białołęcki Ośrodek Sportu, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Drewnica, Algida

Współpraca

Idea Miasto jak MY została wypracowana we współpracy z Programem Liderzy PAFW w ramach Laboratorium Innowacji Liderskich.

informator Miasto jak My Białołęczanie

MJM_broszura_2015.pdf

Galeria wystaw

ul.Magiczna

kwietnia 2021
powtśrczptsoni
132930311234
14567891011
1512131415161718
1619202122232425
17262728293012
Teraz
°
Dziś°/°
Jutro°/°
Tydzień Kwitnących Akacji

Białołęka w sieci

Gazeta Wyborcza